BalkansPress

Dobro došli!

U okviru proslave Dana oslobođenja Beograda, tokom vežbe "Sloboda 2017", Vojska Srbije će izvesti prikaz najsavremenije opreme i deo operativnih sposobnosti, izjavio je za Informer član rukovodstav prikaza pukovnik Mihajlo Zogović, član rukovodstva prikaza. Takođe,on je pozvao sve građane da dođu u Batajnicu 20. oktobra u 12.00, da zajedno proslavimo oslobađanje Beograda od fašizma.

Kako je najavljeno, u prikazu će učestvovati više od 2.200 pripadnika Vojske Srbije, 130 vozila i 30 vazduhoplova.

 

Tokom vežbe "Sloboda 2017" građani će videti "migove 29" koji su nedavno stigli iz Rusije, taktičko-tehnički zbor više od 40 sredstava naoružanja i vojne opreme, kao i nastup ruske akro grupe "Striži".

Najveću atrakciju sasvim sigurno izazvaće prikaz snaga Vojske Srbije za hitno reagovanje opremljenih najsavremenijim naoružanjem i vojnom opremom po modelu "1500".

- Snage za hitno reagovanje koje su opremljene po projektu 1500 jesu snage Vojske Srbije sastavljene od pripadnika Specijalne brigade KoV, izviđačkih četa KoV, jedinica Vojne policije i Garde. To su vrhunski obučene snage opremljene najmodernijim ličnim naoružanjem, zaštitnom opremom, kao i opremom za osmatranje, izviđanje i komunikaciju - rekao je pukovnik Zogović.

(BalkansPress / Informer.rs)

Scroll to top