BalkansPress

Dobro došli!

Zamenik reis ul uleme i muftija srbijanski Muhamed Jusufspahić poručio je da islam nema veze s terorizmom, te da posle terorističkih napada u Parizu strahuje da se odnos prema muslimanima u Evropi može promeniti

Jusufspahić, koji je dan posle terorističkih napada bio u Parizu, kaže da ovo stanje nije redovno, već vanredno, a o posledicama svega toga bi samo Bog mogao da govori.

Niko, kaže, u ovom trenutku nije u goroj situaciji od muslimana u Francuskoj.

Ne isključuje mogućnost da su teroristički napadi u Parizu osmišljeni od onih koji, kako je rekao, u svojim budžetima žele da imaju više novca, koji imaju političku kampanju i od toga se mogu “ofajdati“.

- Ja ne znam, ja nisam deo toga, ja sam samo potencijalna meta, potencijlna žrtva koja u jednom trenutku može da se nađe na nekom stadionu. Ljude pozivam da putem bogoljublja pokušamo da sačuvamo dobru volju među nama - poručio je on gostujući na regionalnoj N1TV.

Ukazao je i da mlade ljude da se bore u Siriji vrbuju “lovci na ljudske duše“.

- On neće sebe da poturi da izvrši teroristički napad, nego nekog ko je bio nevin u svakom pogledu - rekao je srbijanski muftija.

FacebookTwitterLinkedin
Pin It

Scroll to top